چه زمانی به فروش پلکانی متوسل شویم ؟

» چه زمانی به فروش پلکانی متوسل شویم ؟

چه زمانی به فروش پلکانی متوسل شویم ؟


فروش پلکانی این حسن را دارد که اگر سهمی پس از چند پله فروش، افت قیمتی مناسبی داشت در صورت تمایل حتی می‌توان نسبت به خرید مجدد آن اقدام نمود.


حباب‌شکنی آری، نوسان گیری نه سهم‌ها در هر زمان یک محدوده قیمتی تعادلی برای خود دارند، جایی که قیمت سهم به ارزش ذاتی خود می‌رسد. بهتر است در سهام بنیادی برای بلندمدت سهامداری کنید و سهام‌ پرپتانسیل و بنیادی و دارای چشم‌انداز مثبت را در قیمت‌های تعادلی یا کمتر از قیمت تعادلی و بصورت پلکانی خریداری کنید.


چنین سهامی هر اندازه بیشتر افت قیمت داشتند ارزش بیشتری برای خریداری پیدا می‌کنند. وقتی رشد سهم‌هایی آغاز شوند رفته رفته به ارزش ذاتی خود می‌رسند و بیشتر از آن قیمت را حباب قیمتی می‌نامند.


یک سهامدار با استراتژی، وقتی سهامی در پرتفوی دارد که به محدوده حباب رسیده برای سلامت بازار و برای شکستن آن حباب، شروع به عرضه و فروش آن سهم می‌کند. خرید در کف‌های قیمتی و فروش در محدوده‌های اوج و مرز حبابی، می‌تواند علاوه بر سودآوری برای سهامدار باعث سلامت بازار نیز می‌شود.


می‌توان به جای کلمه نوسان‌گیری از کلمه حباب‌شکنی استفاده کرد. واژه نوسان‌گیری تداعی‌کننده اصطلاحاتی مانند سفته بازی است که هرگز انرژی مثبت به سهامدار القاء نمی‌کند اما از واژه حباب شکنی انرژی مثبت ساطع می‌شود چرا که این کار حرکتی است که به سلامت بازار منجر خواهد شد.


قدرت مانیتورینگ آنلاین بودن در کل ساعات معاملاتی و داشتن قدرت مانیتورینگ بالاتر، به طوریکه بتوانید مدام کل نمادها را در دایره نگاه تیزبین خود داشته باشید، می‌تواند فرصت‌های متنوعی برای خرید در قیمت‌های پائین‌تر و یا فروش در قیمت‌های حداکثری به شما بدهد و در موفقیت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. آنلاین بودن همیشگی و اصطلاحا پای بازار نشستن برای همه افراد شدنی نیست.


چون ممکن است شغلی داشته باشند که برایشان اینکار ممکن نباشد. گزینه بهتر برای این افراد، خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری بلندمدت است. زیرا معامله‌گری و نوسان‌گیری کوتاه‌مدت نیاز به وقت و تمرکز بالایی دارد.


آرامش معامله‌گر یک معامله‌گر حرفه‌ای به همان اندازه که آرامش دارد می‌تواند معاملات موفق‌تری داشته باشد. موفقیت در معامله‌گری با آرامش رابطه‌ای مستقیم دارد. هیجانات باعث کاهش ضریب موفقیت یک معامله‌گر می‌شود. پریشانی ذهن، حواس‌پرتی، پریدن از یک گروه به گروه دیگر، خرید و فروش بی‌نظم و خارج از استراتژی، همگی باعث برهم خوردن بیشتر آرامش می‌شود. آرامش‌تان را حفظ کنید. کارهایی که باعث افزایش آرامش شما می‌شوند را بنویسید ،


و هر زمان آرامش‌تان به هم خورد آن کارها را انجام دهید. شاید گوش دادن به یک موسیقی آرام‌بخش در زمان بازار بتواند به این موضوع کمک کند.


چرا باید روی فرایند معامله تمرکز کنید

هماهنگی با شرایط معامله‌گری در هر شرایطی بستگی به شرایط روز دارد. وقتی کلیت بازار به میزان زیادی رشد کرده و احتمال اصلاح قیمت‌ها زیاد است، باید بخش زیادی از پرتفوی را نقد کرد و با بخش کوچکتری معامله را انجام داد.


مدیریت ریسک و در نظر داشتن نسبت ریسک و بازده بسیار مهم است. اگر برای بدست آوردن یک سود 10 درصدی، ریسک 20 درصد زیان را قبول می‌کنید تصمیم عاقلانه‌ای نگرفته‌اید.


مطلب مرتبط نسبت ریسک به پاداش Risk/reward چیست

هم در بازار منفی و هم در بازار مثبت، عده‌ای به شرایط بازار عادت می‌کنند. مثلا فکر می‌کنند بازار همیشه به همین شکل باقی می‌ماند در حالیکه همواره چرخه‌های بزرگ از نزول و صعود در بازار وجود دارد.


به همین خاطر باید نقدینگی خود را تقسیم کرد و بخشی از نقدینگی خود را برای چنین روزهایی کنار گذاشت تا بتوان برترین سهم‌ها را در روزهای منفی در کف‌های قیمتی خریداری کرد.


تعیین استراتژی در بورس شاید بتوان گفت مهم‌ترین مسئله برای یک معامله‌گر، تعیین استراتژی در بورس است.


موفقیت بلندمدت در بازار، بدون استراتژی قوی ممکن نخواهد بود. شاید شما قوی‌ترین استراتژی‌ها را در بورس داشته باشید و شاید هم از استراتژی ضعیفی برخوردار باشید و شاید هم اصلا تا‌کنون به این موضوع فکر نکرده‌اید.


در هر صورت ما استراتژی معاملاتی مناسبی را به شما معرفی می‌کنیم که اگر مورد پسند شما قرار گرفت می‌توانید آنرا در بورس اجرایی نمائید.


البته امیدواریم استراتژی شخصی شما در بورس تاکنون از برترین‌ها بوده باشد. اما آن استراتژی که ما به شما پیشنهاد می کنیم اینست،با هر مبلغ سرمایه 1 یا 5 یا 20 یا 50 یا 100 یا میلیون تومان که به بورس آمده و سرمایه‌گذاری می‌کنید بهتر است استراتژی 5 تا 10 ساله داشته باشید و در این مدت بر روی حداقل 5 شرکت برتر از 5 صنعت برتر از هر صنعت برتر 1 شرکت برتر در سهام بنیادی و پرپتانسیل سرمایه‌گذاری کنید و هر سودی که در این راه کسب می‌کنید آن را مجددا و صرفا صرف خرید سهام تا پایان دوره 5 تا 10 ساله کنید.


با اینکار، سود مرکب باعث رشد چشم‌گیر سرمایه شما می‌شود. به نظر ما استراتژی 5 تا 10 ساله برترین استراتژی ممکن برای سهامداران خرد است. در این استراتژی بایستی در یک برنامه 5 تا 10 ساله به سهام خود از شرکت‌های مختلف بیفزائید.


سود مجمع، افزایش سرمایه، سود حاصل از خرید و فروش‌ها در مدت مذکور را باید صرفا صرف خرید سهام نمائید تا پس از مثلا 5 یا 7 یا 10 سال دیگر، تعداد سهام بسیار قابل توجهی از شرکت‌های مختلف اما پرپتانسیل که سود مناسبی هم در مجمع تقسیم می‌کنند، داشته باشید.


بدین طریق برای آینده خود و خانواده‌تان سرمایه‌ بسیار ارزشمندی جمع‌آوری می‌کنید. سرمایه‌گذاری که می‌تواند در دوران بازنشستگی به خوبی پشتیبان شما باشد. به طور مثال انتظار و البته آرزو داریم، مثلا کسی که با 10 میلیون تومان سرمایه به بورس آمده، بتواند پس از 5 سال، حداقل از 5 شرکت از هر شرکت صدها هزار سهم داشته باشد و از سود سالیانه این شرکت‌ها برای امرار معاش زندگی خود استفاده کند.


البته اگر شما بتوانید از 10 میلیون تومان سرمایه اولیه، یا حتی یک میلیون تومان سرمایه اولیه، پرتفویی بسازید که پس از ده سال از ده‌ها شرکت برتر و چندصد هزار سهم داشته باشید که البته رویایی به نظر می رسد،مطمئنا خوشحالی ما صد چندان خواهد شد، این بستگی به هنر و تلاش و پشتکار شما خواهد داشت که تا چه اندازه موفق باشید. البته شما سهامداران با هر روش و سلیقه‌ای که معامله می‌کنید قابل احترام و ارزشمند است و استراتژی افراد می‌تواند متفاوت باشد.


ابزارها و ایده‌های جدید بورس تهران نسبت به گذشته‌ها بسیار تغییر کرده و برای موفقیت در معاملات، یک معامله‌گر حرفه‌ای بایستی مدام بدنبال ایده‌های نو و تازه باشد. ابزارهای جدید را بشناسید و برای بهبود معاملات از این تکنولوژی‌ها کمک بگیرید.


حتی اگر سال‌هاست در بازار هستید یاد بگیرید به دنبال بهبود تحلیل‌ها و معاملات با استفاده از تکنولوژی و نرم‌افزارهای جدید باشید. خرید و فروش‌های منظم وقتی طبق استراتژی، یک سیگنال معاملاتی صادر می‌شود باید طبق آن عمل کنید. اگر نوسانات بیشتر یا کمتر از انتظارات شما بود اهمیتی ندارد.


اگر درصد سودی که در معامله وجود دارد از درصد زیان احتمالی کمتر است، آن معامله را انجام دهید حتی اگر سهم آن شرکت به کندی حرکت می‌کند و درصد سود پایینی مثلا 5 درصد بدست می‌آورید. از طرف دیگر باید ضررها را به حداقل ممکن رساند.


منظم بودن در خرید و فروش‌ها به معنای این است که اگر استراتژی‌تان یک سیگنال داد، شک و تردید نداشته باشید. مطلب مرتبط،برای بهبود معاملات‌تان این 5 ویژگی یا حالت ذهنی را داشته باشید


فراموش کردن فرصت‌های از دست رفته هرگز نباید به فرصت‌های از دست رفته فکر کرد چون همیشه فرصت های خرید دیگری وجود دارند. اگر از فرصت خریدی جا ماندیذ باید بدانیذ همیشه فرصت خرید دیگری هست و باید به دیگر فرصت‌ها بیندیشید.


ولی اگر بخواهید به فرصت‌های از دست رفته فکر کنید و حسرت بخورید مطمئنا فرصت‌های خرید بعدی را نیز یکی پس از دیگری از دست خواهید داد. در بورس باید همیشه به جلو نگاه کنید و عقبگرد و نگاه به عقب باعث می‌شود فرصت‌ها و تهدیدهای پیش رو را نبینید.


افزایش قدرت مانیتورینگ قبلا گفتیم افزایش قدرت مانیتوریگ بازار، برای یک معامله‌گر حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است و حال با معاملات آنلاین می‌توان بهتر به این مهم نائل گشت و قدرت مانیتوریگ خود را طی ساعات معاملاتی افزایش داد و کل بازار را به خوبی هر چه تمامتر زیر نظر داشت.


برای این کار شما می‌توانید واچ لیست ایجاد کنید و سهامی که تحت نظر دارید مثلا منتظرید اصلاح قیمت داشته باشد و سپس خرید کنید را در آن وارد کنید. واچ لیست یا لیست تحت نظر شما می‌تواند به دسته‌های مختلف تقسیم شود، کاندید خرید روز سهامی که برای خرید در اولین فرصت و یا فردای معاملاتی مورد نظر است تا اگر اوضاع مساعد بود برای خرید آن ها اقدام نمائید در این لیست جای دهید.


کاندید خرید کلی، سهامی که مورد نظر شماست تا در آینده در صورت شرایط مساعد، خریداری نمائید در این لیست قرار دهید. کاندید صنعت: از هر صنعت یک یا چند سهم برتر را در این لیست جای دهید تا در ساعات معاملاتی هر بار با یک نگاه با این لیست، تا هم از وضعیت لحظه‌ای آن صنعت و سهم‌ها در تابلو مطلع شوید.


و یا اگر سهمی از این لیست، شرایط مورد نظر شما برای خرید یا فروش را پیدا کرد بتوانید به سرعت اقدام نمائید. توجه کنید واچ لیست‌ها باید هر روز مورد بازبینی قرار گیرند تا اگر نیاز به اصلاح و جابجایی داشته باشند تغییرات لازم در آن ها انجام شود.


هر معامله‌گری بسته به سلیقه خود می تواند لیست‌های دیگری نیز ایجاد نماید. ایجاد واچ‌لیست در نرم‌افزارهای معاملاتی امکان‌پذیر است. نمونه،واچ لیست تعقیب آنلاین خبرها خبرها بر بورس تهران اثر زیادی دارند.


خبرها باعث رشد یا نزول نمادها در زمانی بسیار کوتاه می‌شوند. البته این نتیجه را هم می‌توان گرفت که همواره کسانی بطور هدفمند با خبرهایی که منتشر می‌کنند بر روند سهم‌ها تاثیر می‌گذارند.


همه معامله‌گران کم و بیش خبرهای موثر بر بورس تهران را تعقیب می‌کنند اما مهمتر این است که یک معامله‌گر حرفه‌ای از لحظه ثبت سفارشات تا لحظه پایان ساعات معاملاتی یعنی 8:30 صبح تا 12:30 ظهر خبرها را آنلاین دنبال کند.


علاوه بر همه تحلیل‌ها و خبرهایی که در غیر ساعات معاملاتی کسب می‌کنیم باید در ساعات معاملات نیز یک یا چند خبرگزاری را که بصورت آنلاین اخبار متفاوت اقتصادی ، بورسی ، سیاسی و منتشر می‌کنند دنبال کنیم تا سریعا بتوان از اخبار موثر بر بورس و سهم‌ها اطلاع کسب نمود.


پیگیری گزارشات، اطلاعیه‌ها و صورت‌های مالی شرکت‌هایی که در واچ‌لیست یا در پرتفوی خود دارید نیز اهمیت زیادی دارد. این گزارشات در سایت codal.ir ارسال می‌شود. داشتن دیدگاه ساده بهتر است در بورس دیدگاهی ساده داشته باشید.


نیاز نیست در بورس خیلی پیچیده فکر کنیم و محاسبات بسیار پیچیده داشته باشیم. برخی از افراد اصرار دارند از اندیکاتورهای عجیب و غریب در تحلیل تکنیکال استفاده کنند. اما بررسی عملکرد قیمت پرایس اکشن اغلب اوقات نتیجه بهتری دارد.


عواملی که بر بورس اثر می‌گذارند بسیار ساده هستند. هر معامله‌گری بایگانی انبوهی از اطلاعات را در ذهن خود دارد و سعی می‌کند هر اتفاق جدید را با داشته‌های ذهنی خود مطابقت دهد و سپس نتیجه‌گیری نماید اما باید بدانیم اتفاقات بیرونی هیچ توجهی به بایگانی ذهن ما ندارند و مسیر خود را طی می‌کنند پس شایسته است آنچه را می‌بینیم به سادگی هر چه تمامتر بپذیریم و موضوعات را پیچیده نکنیم.


تصور نکنید دنیا در ذهن شما جریان دارد. دنیا کار خود را می‌کند و قرار نیست مطابق تصورات و افکار شما جریان پیدا کند. به عنوان مثال اگر معامله گری به سادگی، نزول قیمت‌ جهانی فلز روی را مشاهده کند نسبت به فروش یک سهم که قیمت فلز روی بر آن تاثیرگذار است.


اقدام می‌کند اما پیچیده کردن موضوع با محاسباتی و تفکرات درونی مانند مگر می شود قیمت‌های جهانی ریزش کند اگر قیمت جهانی فلز روی قرار است بریزد پس چرا این سهم این همه صف خرید و متقاضی دارد نکند سهم به 700 تومان برسد و من جا بمانم این سهم اگر خوب نبود پس چرا فلان حقوقی آن را می خرد حالا منتظر بمانم تا ببینم بعدا چه می شود و از این دست محاسبات و نجواهای با خود هستند که باعث پیچیده‌تر شدن یک موضوع بسیار ساده می‌شوند.


این جاست که توصیه می‌شود یک معامله‌گر حرفه‌ای بسادگی و براحتی هر چه تمامتر واقعیت‌ها را بپذیرد. پرهیز از ریسک مضاعف فعالیت در بورس به خودی خود ریسک فراوانی دارد و ریسک بورس ذاتا بالاست.


به همین خاطر است که افراد جامعه کمتر تمایل دارند در چنین بازار پر ریسکی فعالیت کنند پس نباید در این حرفه‌ی پر ریسک، ریسک مضاعف‌تری به خود تحمیل کنیم. آن شخص نجاری که در محیط کار خود با انواع اره و تیشه و اجسام برنده کار می کند، شغلی پر ریسک دارد یا فعالین در صنعت برق شغلی پر ریسک دارند.


در صنعت برق گفته می‌شود،اولین اشتباه، آخرین اشتباه است. اگر روزی به بیمارستان سوانح سوختگی مراجعه کنید افراد بسیاری را خواهید دید که به طرز وحشتناکی دچار سوختگی از ناحیه برق گرفتگی شده‌اند که اشتباه آن ها تنها دست زدن نابجا به یک کلید یا سیم برق بوده است،اگر آن نجار و آن کسی که در صنعت برق کار می‌کند و ما و شما که در بازار بورس و معامله‌گری فعالیت می کنیم، اصول و قوانین نجاری و برق و بازار بورس را بیاموزیم.


و بدان پایبند باشیم و ریسک مضاعفی را بر خود تحمیل نکنیم می‌توانیم به موفقیت برسیم. چه بسا در بورس هم ممکن است اولین اشتباه آخرین اشتباه باشد، پس به جد توصیه می‌کنیم در بورس به اصول معامله‌گری حرفه‌ای پایبند باشید.


دانستن اصول کافی نیست باید اصول معامله‌گری حرفه‌ای را مراعات کنید. در بورس هرگز با تصمیم‌های نابجا و خلق الساعه، ریسک مضاعفی را بر خود تحمیل نکنید.


آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  گردشگری   |   ساخت وبلاگ